fbpx

kilka słów o mnie:

Mam na imię Kasia. Jestem artystką fotografem, pasjonatką fotografii. Wystawiam swoje zdjęcia w galeriach w kraju i zagranicą. Fotografia to nie tylko moja pasja, lecz także forma relaksu i oderwania się od spraw przyziemnych. Bardzo często chcę coś powiedzieć lub wyrazić właśnie poprzez fotografię. Ona zastępuje mi tysiące słów. Za pomocą obrazu wyrażam to, co czuję, co myślę i co widzę. Uwielbiam tworzyć.
Obecnie jestem kandydatką do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego. Ukończyłam roczne studium fotograficzne w Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach oraz liczne warsztaty fotograficzne w ZPAF Okręg Śląski również w Katowicach.

Brałam udział w kilku indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych wystawach fotograficznych, m.in. w: Berlinie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, a także w rodzinnym mieście – w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczyłam także w projekcie „Sztuka Teraz”, którego celem jest odkrywanie współczesnej sztuki, a moja fotografia została wybrana z ponad tysiąca innych i była pokazywana w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Bardzo często biorę również udział w różnych konkursach fotograficznych organizowanych w całej Polsce. Na tym polu również osiągam sukcesy. Ostatni mój sukces to trzecie miejsce w ważnym dla mojego regionu konkursie „Obiektywnie Śląskie”. Ta nagroda znaczy dla mnie bardzo wiele, nie tylko ze względu na wybitne i znane jury, które oceniało prace, lecz także ze względu na to, że nagrodzony został mój zestaw fotografii, ukazujący część mojego miasta. Cieszę się również dlatego, że w konkursach, w których oceniane są fotoreportaże, najczęściej na podium stają mężczyźni. Pokazałam, że fotografia kobiet również istnieje i może być dobra.

Fotografia jest bardzo ważną częścią mojego życia. Pewnie również znasz to uczucie.
Oprócz tego, że wystawiam swoje zdjęcia i uczestniczę w konkursach fotograficznych, udzielam się również w różnych grupach fotograficznych, jedną z nich współtworzę. Przekazuję także swoją wiedzę takim samym pasjonatom fotografii jak ja. Szczególnie tym, którzy boją się zacząć robić lub publikować zdjęcia. Według mnie nie ma rzeczy niemożliwych. W ciągu kilku lat osiągnęłam w fotografii bardzo wiele i ciągle idę do
przodu. Kiedyś też nie miałam odwagi pokazywać swoich zdjęć. Bałam się krytyki i tego, że moje fotografie nikomu się nie spodobają. Obawiałam się tego, że robię coś, co tylko ja rozumiem. Dziś wiem, że to nieprawda. Nie każdy musi zachwycać się moimi fotografiami, ważne jest to, że ja przekazuję w nich część siebie. Dlatego teraz już się nie boję. Nie boję się fotografować, nie boję się pokazywać swoich zdjęć, nie boję się krytyki. Z tego właśnie powodu staram się przekazywać moją wiedzę innym pasjonatom fotografii, szczególnie tym początkującym. Chcę pokazać, że wystarczy tak niewiele, aby wyjść z ukrycia i uwierzyć w siebie. Osiągnąć w tej dziedzinie można bardzo wiele: wysokie lokaty w prestiżowych konkursach, międzynarodowe wystawy fotograficzne, członkostwo w Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) itd.